Pembe DomatesBalkonda topraksız tarım metodlarından olan (AFT) havalandırılmış akan su kültürü ile Pembe domates yetiştirme güncesi. Umarım domatesli halini de paylaşırız. Şu an çiçeklenmeye yeni başladı.


Açan çiçeklerin hepsi meyveye dönüşürse dallar nasıl taşır merak ediyorum doğrusu. Pembe domates en lezzetli domates cinsi, bu yüzden kendi yetiştirdiğim domateslerin tadını merak ediyorum.Pembe Domatesler büyüyor. Dallar taşımadığı için salkımları  askıya aldım. Bir taraftanda pembeleşmeye başladılar. Hasat yakındır.Bir kısmını hasad edip tadına bakmanın zamanı geldi sanırım.Tadları ve lezzetleri muhteşemdi diyebilirim. Okullar tatil olana kadar epeyce hasat yaptım ama toplam kaç kg olduğunu tartamadım.
Ve hasat sonu. Üzerinde hala yeşil olarak domatesler var ama tatil için hazırlıklar başladığı için sistemi boşaltıp temizlemem lazım. Pembe domatesi topraksız tarımda yetiştirip ürün alabilmak büyük keyifti. Tohumları geçen sene Altınoluk' ta köy pazarından aldığım pembelerden tohum çıkararak elde etmiştim. Tohumlar yerli, üretim tekniği temiz ve kontrollü, bundan daha güzel mutluluk var mı? Ne ürettiğinizi biliyorsunuz, ne yediğinizi biliyorsunuz. Keşke ihtiyacımız olan sebzelerin tamamını kendimiz üretebilsek. Bu yüzden topraksız tarım geleceğin tarımı diyorum ve herkesin öğrenip uygulamasını tavsiye ediyorum.

2 yorum:

  1. Değerli site yöneticisi,bloğunuzdaki paylaşımlarınız çok yararlı oluyor ağır ceza avukatı olarak bu paylaşımlardan dolayı teşekkür ederiz.

    YanıtlaSil
  2. Mrb topraksız tarım için su bildiğimiz su mu yoksa içine başka bir şey karıştırıyormusunuz. Karışım hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. iyi çalışmalar

    YanıtlaSil